×

Hata mesajı

Notice: unserialize(): Error at offset 4 of 4 bytes in variable_initialize() (line 1202 of /home/yeeorg/public_html/includes/bootstrap.inc).

Yunus Emre Enstitüsü Pakistan Başbakanı Danışmanı Irfan Siddiqui’yi İstanbul’da Ağırladı

Yazıcı-dostu sürüm

20-23 Mayıs 2017 tarihleri arasında resmî temaslar için İstanbul’da bulunan Pakistan Başbakanı Nawaz Şerif’in Ulusal Tarih ve Edebi Miras Danışmanı Irfan Siddiqui, İstanbul’da Yunus Emre Enstitüsü yetkilileri tarafından ağırlandı.

Lahor Yunus Emre Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Halil Toker eşliğinde İstanbul Üniversitesinin de aralarında bulunduğu çeşitli eğitim ve kültür mekânlarını ziyaret eden Irfan Siddiqui, Enstitü temsilcileri ile yaptığı toplantı sırasında Enstitümüzün Pakistan’ın Lahor ve Karaçi şubeleri konusunda bilgilendirildi. Siddiqui, Pakistan Hükümeti ve kendilerinin Yunus Emre Enstitülerine olan ilgi ve desteklerini tekit ederek bu Enstitülerin Türkiye ve Pakistan ilişkilerine yapacağı katkıların önemine işaret etti.

Yapılan görüşmelerin ardından Prof. Dr. Halil Toker, Pakistan’daki Yunus Emre Enstitülerine gösterdiği yakın ilgi ve yaptıkları desteklere bir teşekkür nişanesi olarak Irfan Siddiqui’ye hediye takdim etti.